Рейтинг

Повернення VAT.

oopsНапередодні новорічних свят істотно збільшується кількість покупок з Європи. І у багатьох наших клієнтів (ФОП і приватних осіб) виникає два питання: перше: як оплатити рахунок, він же інвойс, європейської компанії на суму вище еквіваленту 15 000 гривень (подарунок українцям від Нацбанку до підписання асоціації з ЄС) якщо Ви не розраховуєтесь карткою на місці або через www, і, далі цитую: “а що, і правда, можна отримати назад?” – Мається на увазі VAT.
Почну з другого запитання. Так можна і потрібно. VAT – volume added tax, це ПДВ по європейськи, він є не в кожній країні, бо незалежність в Європі, як правило, а порядок у сплаті податків апріорі. Так ось, якщо у Вашому інвойсі Ви бачите, що після “Разом” дописаний VАТ – у Вас є чудова можливість отримати його назад. Для цього потрібно виконати кілька нескладних документальних маневрів. До речі, практично жоден підприємець в цивілізованій Європі не запропонує Вам повернути ВАТ першим: мабуть пристрасть заробляти золото на намисті жива до сих пір, а в очах цивілізації ми все ж таки ближче до дикуна зі списом, ніж до сусіда європейця. Хоча, на мій погляд між нами є істотна відмінність: у дикуна є право на власну зброю. Так ось, що би повернути ВАТ необхідно виконати наступні кроки: перша, і обов’язкова дія, домовитися з продавцем про порядок повернення. Не очікуйте особливої допомоги, по-перше читай про намиста: VАТ продавцеві повернуть, як експортеру і якщо він не передасть його Вам, то звичайно покладе собі на чистий профіт, друге – це зайві рухи за безкоштовно.
Друге – написати заяву на відшкодування ВАТ, у зв’язку з тим, що експорт. Бланк заяви / вимоги можна взяти у продавця або завантажити на сайті локальної податкової, німецької, польської, бельгійської та т.д. Заповнити англійською або локальною мовою – на якій краще розумієте, що написано і пишете без помилок.
Третє – при перетині кордону, товаром звізтно, отримати позначку про вибуття, і довезти документ до України або відправити оригінал продавцеві відразу. Ось тут тонкий момент, так як хитро … зробленість не знає націй і кордонів, то продавець цілком собі може “не одержати” оригінал документа. І, до речі, якщо довірите доставку вантажу нам, то ми подбаємо про те, що би документ правильно оформили на митниці і доставили під підпис і “особисто в руки”.
І четверте – найскладніше – чекати приходу грошей. Як що сума більш ніж істотна, скажімо від Х-тисяч євро, а їхати аж до Польщі, то можна, звичайно якщо є час, прокататися особисто. У всіх інших випадках почекати доведеться пару місяців: по-перше VАТ продавцеві повернуть не відразу, по-друге спробуйте взяти і просто віддати комусь частинe чесно заробленого :), і я не про податки.

Ось приблизно так, досить просто отримати ще одну знижку близько 17% на покупку.

P.S.  фото Харлі Куінн абсолютно випадково потрапило до нашого матеріалу, але всім сподобалось і тому, поки, лишається.